Wydarzenia

Poznaliśmy laureatów plebiscytu „25 under 25”

Spośród ponad 600 nadesłanych zgłoszeń kapituła konkursu „25 under 25” wyłoniła piątkę najlepszych z najlepszych, czyli osoby poniżej 25. roku życia, które swoimi działaniami już dziś zmieniają nie tylko Polskę, ale i świat. Laureaci plebiscytu otrzymali nagrody finansowe oraz roczną opiekę mentorów, którzy będą wspierać ich swoim doświadczeniem i pomogą rozwijać dalszą karierę.

Konkurs „25 under 25” to wspólna inicjatywa magazynu Forbes oraz warszawskiego biura McKinsey & Company. W pierwszej edycji plebiscytu uczestnicy zostali nagrodzeni w 5 kategoriach: „Biznes”, „Nowe technologie”, „Działalność społeczna”, „Nauka” oraz „Wspieranie różnorodności”.

Laureatkami i laureatami pierwszej edycji konkursu „25 under 25” zostali:

Olga Grudniak – laureatka w kategorii „Biznes”

Olga jest prezesem i współzałożycielką Biolumo, w którym pracuje nad wprowadzeniem na rynek urządzenia diagnostycznego dla lekarzy pierwszego kontaktu. Urządzenie Biolumo pomaga dobrać antybiotyki na podstawie szybkiego badania, co pozwala podnieść skuteczność antybiotykoterapii i zmniejszyć odsetek nieskutecznych kuracji. Olga łączy świat nauki z biznesem, przykładając szczególną uwagę, aby cele zespołu naukowego i biznesowego spotkały się w jednym punkcie.

Maksymilian Pachucki – laureat w kategorii „Nowe technologie”

Maksymilian aktywnie działa w londyńskim środowisku start-upowym: jest związany z Gling Pay, fintechowym start-upem, który rewolucjonizuje sposób, w jaki ludzie myślą o swoich oszczędnościach. Maksymilian jest również partnerem technologicznym Vega Protocol, który obecnie buduje zdecentralizowany protokół niezależnych giełd dla instrumentów pochodnych.

Aleksandra Wiśniewska – laureatka w kategorii „Działalność społeczna”

Aleksandra spędziła ostatnie miesiące w Iraku, gdzie wspierała prowadzenie obozu dla 70 tys. osób prześladowanych wojną. Wcześniej ryzykowała życie, zabezpieczając łodzie uchodźców na Morzu Egejskim, prowadziła schroniska dla kobiet i dzieci w Grecji, pracowała w obozie dla uchodźców we Francji oraz w zespołach ONZ w Turcji i Jordanii. Od 2014 roku jest również członkinią rady nadzorczej

Agata Majewska – laureatka w kategorii „Nauka”

Agata jest młodym medykiem i ekspertką z zakresu cukrzycy ciążowej. Propaguje zastosowanie nowych technologii w medycynie. Jest pomysłodawczynią aplikacji mobilnej, która ma ułatwić dokumentację medyczną i prowadzenie pacjentki w czasie ciąży. Aplikacja będzie oparta na inteligentnym systemie, który po wprowadzeniu wyników badań, interpretuje je, sugeruje zalecenia lekarza i przypomina o obowiązkowych badaniach. Pomysł ten znacznie ułatwi życie kobietom bez łatwego dostępu do opieki lekarskiej podczas ciąży.

Kamila Stachowiak w kategorii – laureatka „Wspieranie różnorodności”

Kamila zapoczątkowała kampanię społeczną „Niewidzialni niewidomi”, która pomaga młodzieży zrozumieć sytuacje osób niewidomych i uczy jak można takim osobom pomóc. W ramach tego projektu Kamila zorganizowała prawie 30 warsztatów dla ponad pół tysiąca osób, skutecznie burząc bariery komunikacyjne i wspierając asymilację społeczną. Jednocześnie – jako wieloletnia mentorka i ambasadorka olimpiady Zwolnieni z Teorii – inspiruje młodych do społecznego działania.

Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom!