Wydarzenia

McKinsey o nowej mobilności podczas VII Kongresu PIU

Nowa miejska mobilność i jej znaczenie dla branży ubezpieczeniowej były jednym z wiodących tematów podczas tegorocznego kongresu Polskiej Izby Ubezpieczeń. Wykład wprowadzający, oparty na wynikach raportu „Nowa mobilność. Co oznacza dla ubezpieczeń”, wygłosił Michael Wodzicki, associate partner w warszawskim biurze McKinsey & Company.

Około 10 lat temu pojawiły się pierwsze programy rowerów miejskich. UTO to najnowsza fala miejskiej mobilności. Ich ogromną zaletą jest możliwość pozostawienia pojazdu w dowolnym punkcie, w którym kończymy podróż oraz efektywność na krótkich dystansach. Dzięki temu jesteśmy w stanie szybko pokonać tzw. „ostatni kilometr”, czyli odcinek łączący miejsce docelowe np. z przystankiem komunikacji miejskiej – podkreślił Michael Wodzicki.

Po wykładzie uczestnicy dyskutowali o działaniach, które w kontekście zmian w obszarze miejskiej mobilności powinny zostać podjęte przez ustawodawcę, ubezpieczyli i użytkowników UTO. W panelu dyskusyjnym moderowanym przez Krzysztofa Woźniaka, dziennikarza TOK FM i autor audycji „Skołowani”, udział wzięli:

  • Łukasz Gontarek – city manager, Hive,
  • Radosław Kobryś – Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji,
  • Rafał Mosionek – zastępca prezesa Compensa TU SA,
  • Maria Perkuszewska – naczelnik wydziału innowacyjnej i zrównoważonej mobilności, Ministerstwo Infrastruktury,
  • Michael Wodzicki – associate partner McKinsey & Company

Cały raport „Nowa mobilność. Co oznacza dla ubezpieczeń” do pobrania poniżej.

O wydarzaniu napisali również:

Raport "Nowa mobilność. Co oznacza dla ubezpieczeń"