Publikacje

Czy branża ubezpieczeniowa jest gotowa na agile?

Podejście agile, rozumiane jako zwinność organizacyjna, to pojęcie kojarzone do tej pory głównie z internetowymi gigantami. Na zwinne podejście do organizacji pracy zaczynają się jednak otwierać kolejne sektory. Czy agile ma szanse sprawdzić się również w branży ubezpieczeniowej?

Zmiany dokonują się coraz szybciej. Cyfrowi gracze przekształcają dotychczasowe reguły, a regulacje wymuszają kosztowne zmiany w istniejących procesach i systemach. Czy istnieje remedium, które pozwoli na sprawne zmierzenie się z wyzwaniami stojącymi przed branżą ubezpieczeniową? Tak, to zmiana w myśleniu o funkcjonowaniu firmy i postawienie na zwinność w zarządzaniu. Czy to łatwe? Nie. Czy warto? Zdecydowanie tak – podkreślają eksperci McKinsey w artykule dla Miesięcznika Ubezpieczeniowego.

Autorzy publikacji „Agile, czyli jak zwinnie wkroczyć w 2019 rok” – Michael Wodzicki, partner lokalny, Paweł Nawrocki, menadżer projektów w warszawskim biurze McKinsey oraz Piotr Walczewski, starszy konsultant – w artykule wskazują również m.in.:

  • jak powinna funkcjonować zwinna organizacja,
  • jakie lekcje może wyciągnąć sektor ubezpieczeń z doświadczeń agile w europejskiej bankowości,
  • jak zbudować zwinną firmę ubezpieczeniową,
  • jakie wyzwania wiążą się z transformacją firmy w kierunku agile.

Cała publikacja do pobrania poniżej.

Artykuł "Agile, czyli jak zwinnie wkroczyć w 2019 rok"