Kobiety w McKinsey

 

Chcemy być firmą najczęściej wybieraną przez kobiety, które planują karierę w doradztwie strategicznym
  • W warszawskim biurze McKinsey będziesz miała okazję pracować z członkami zarządów największych firm w Polsce z takich branż, jak bankowość i ubezpieczenia, media i telekomunikacja, handel i dobra konsumpcyjne czy sektor przemysłowy.
  • McKinsey jest firmą globalną i zapewne szybko trafisz również na projekt zagraniczny, który pozwoli Ci poznawać największe przedsiębiorstwa na świecie, nowe rynki i kultury.
  • Konsultantki z biura w Warszawie pracują obecnie m.in. w Londynie, Holandii, Australii, RPA, USA oraz Ameryce Południowej.
  • Dowiedz się więcej o kobietach w McKinsey na mckinsey.com oraz na blogu naszej konsultantki Ani.
Nicole
Business Analyst
Pracując w McKinsey mogę jednocześnie podążać za moimi osobistymi pasjami. Każdego dnia kształtuję moją własną ścieżkę rozwoju.
Zuzanna
Engagement Manager
McKinsey pozwala mi wpływać na przyszłość wielkich firm, zapewniając przy tym odpowiednie wsparcie w podjęciu tego wyzwania
Aleksandra
Data Scientist
Dzięki McKinsey codziennie poznaję inspirujących ludzi, którzy motywują mnie do realizacji ambitnych celów.

CO OFERUJEMY

Zanim zostaniesz Partnerem, na różnych etapach kariery spędzisz łącznie około trzech tygodni na warsztatach stworzonych specjalnie dla kobiet. To dodatkowa oferta spoza programu, który oferowany jest dla wszystkich konsultantów McKinsey, a który można uznać za jeden z najlepszych na świecie.

Kobiety na stanowisku analityka biznesowego lub konsultanta w ciągu pierwszych 2 latach w firmie mogą wziąć udział w trwającym 1,5 dnia szkoleniu „Engaging with Presence”. W czasie warsztatów uczestniczki pracują nad zwiększeniem efektywności osobistej poznając m.in. strategie radzenia sobie w trudnych sytuacjach czy rozwijają swoje umiejętności komunikacyjne.

Wiemy, że w rozwoju zawodowym kobiet ważne jest poczucie, że nie są same na tej ścieżce, że obok są inne kobiety, od których mogą się uczyć, inspirować i spędzać wspólnie czas na nieformalnych spotkaniach. Wszystkie nasze konsultantki mają możliwość nawiązania kontaktów z innymi kobietami w Firmie, przy okazji programów mentoringowych (formalnych i nieformalnych), szkoleń, spotkań networkingowych.

Dołączając do nas masz także możliwość korzystania z szerokiej sieci kontaktów do kobiet, które kiedyś pracowały w McKinsey a dzisiaj kontynuują karierę w zarządach firm i instytucji takich jak Gates Foundation, Banku Światowym, Facebooku, PepsiCo, Nike, MasterCard, Citibanku i Walmarcie.

Także w Polsce grono naszych alumnów jest zawsze chętne do kontaktu z nami i wspiera młodsze koleżanki na ich ścieżkach zawodowych. Wśrod nich są miedzy innymi: Ewa Szmidt-Belcarz, która w 2014 r. jako pierwsza Polka została partnerem McKinsey, a obecnie jest prezesem Empiku, Anna Wróbel, przedsiębiorca, była szefowa HR KGHM, Katarzyna Kazior, prezes Frisco.pl oraz Marlena Babicka, manager ds. strategii w Avon.

Jesteśmy świadomi, że w dzisiejszym świecie równowaga między życiem prywatnym a pracą jest ważna, ale też, że istnieją różnice międzypokoleniowe w tym zakresie. W wyniku wielu badań nad potrzebami naszych pracowników, a także znając aktualne trendy na świecie, oferujemy rozwiązania, które umożliwiają naszym konsultantkom wybór najlepszej ścieżki dla siebie. Wśród dostępnych programów znajdują się:

  • Take Time – raz na jakiś czas masz możliwość wzięcia dodatkowego wolnego pomiędzy projektami
  • Pace – umożliwia kształtowanie ścieżki kariery w tempie, które sama zaplanujesz
  • Programy dla mam – oferujemy Ci wsparcie przed, w trakcie i po urodzeniu dziecka, a także gwarantujemy, że po powrocie zachowasz swoje stanowisko

Nasi najbliżsi często doskonale się znają. Spędzamy wspólnie z rodzinami czas na corocznych wyjazdach integracyjnych oraz imprezach firmowych. Dzieci uwielbiają Kids Christmas Party, czyli huczną zabawę bożonarodzeniową.

Warszawskie biuro McKinsey organizuje wiele wydarzeń i spotkań adresowanych do konsultantek – między innymi szkolenia i warsztaty o nieświadomych uprzedzeniach, sztuce biznesowej stylizacji, autoprezentacji, czy rozwoju umiejętności komunikacyjnych. W biurze odbywają się również regularne zajęcia jogi.

Wychodzimy naprzeciw potrzebom młodych, utalentowanych kobiet zastanawiających się nad wyborem ścieżki kariery:

  • Promujemy globalne warsztaty “Next Generation Women Leaders” w Paryżu
  • Spotykamy się przy kawie z najlepszymi studentkami i rozmawiamy z nimi o dalszej karierze zawodowej, nakreślając rolę kobiet we współczesnym świecie
  • Wspieramy kobiece inicjatywy, na przykład „Tydzień Kobiet Sukcesu”

W wiedzę inwestujemy rocznie ponad 500 milionów dolarów. Przygotowujemy dziesiątki raportów i setki analiz, z których wiele dotyczy roli kobiet w biznesie oraz wpływu różnorodności na funkcjonowanie organizacji.

Szczególne zainteresowanie wzbudza seria naszych raportów “Women Matter”, które publikujemy od 2007. W raporcie z 2010 potwierdziliśmy związek między obecnością kobiet w zarządach firm, a ich wynikami finansowymi. Raport z 2012 przynosi odpowiedzi, jak efektywnie wprowadzać programy różnorodnościowe, by na stałe weszły do kultury organizacyjnej.

Wybrane publikacje nt. rożnorodności:

Przeczytaj raporty i analizy nt. kobiet w biznesie