4 kroki do McKinsey

Zloz-aplikacje-McKinsey

Etap I

1. ZŁÓŻ APLIKACJĘ

Wejdź na naszą stronę McKinsey.com i sprawdź, kogo aktualnie szukamy. Pamiętaj, aby składając aplikację, załączyć CV i list motywacyjny. Wszystkie dokumenty powinny być w języku angielskim. Na Twoje CV czekamy do 31 marca 2019 r., po tym terminie wrócimy do Ciebie z naszą decyzją oraz informacją o dalszych etapach rekrutacji.

Wskazówka: pomyśl, czym możesz nas przekonać do siebie.

Test-problem-solving-McKinsey

Etap II

2. TEST – PROBLEM SOLVING

Po pozytywnej ocenie dokumentów skontaktuje się z Tobą rekruter z zaproszeniem do udziału w teście (problem solving). Test jest w całości w języku angielskim i składa się z pytań wielokrotnego wyboru. W każdym pytaniu jest tylko jedna prawidłowa odpowiedź, nie ma punktów ujemnych. Na wypełnienie testu osoby studiujące w krajach anglojęzycznych będą miały godzinę, a osoby z polskich uczelni 75 minut. Wynik testu otrzymasz w ciągu dwóch dni.

Terminy najbliższych sesji PST w warszawskim biurze McKinsey to 16 i 17 kwietnia 2019 r.

Wskazówka: rozwiąż przykładowy test i zapoznaj się z naszą aplikacją mobilną iOS / Android .

Rozmowy-kwalifikacyjne-McKinsey

Etap III

3. ROZMOWY KWALIFIKACYJNE

Jeśli poradzisz sobie z testem, zaprosimy Cię na rozmowy kwalifikacyjne.

I runda: trzy 45-minutowe spotkania z konsultantami i konsultantkami McKinsey. Opowiesz o swoich doświadczeniach oraz rozwiążesz trzy case study. Jeśli pomyślnie przejdziesz ten etap, zaprosimy Cię do kolejnej rundy.

Pierwsza runda rozmów najczęściej odbywa się w piątki o godzinie 9:00. Najbliższe terminy pierwszej rundy to 9-10 maja oraz 16-17 maja 2019 r.

II runda: dwie rozmowy z partnerami McKinsey na tematy powiązane z Twoim dotychczasowym doświadczeniem oraz case study.

Mając na uwadze Twój komfort, drugą rundę staramy się zorganizować w odstępie około dwóch tygodni od rundy pierwszej, w terminie, który wspólnie ustalimy.

Wskazówka: poćwicz case’y przed rozmowami. Masz możliwość zapisać się na próbne rozwiązywanie case’a z jednym z naszych konsultantów. 

witaj-w-mckinsey

Etap IV

4. WITAJ W MCKINSEY!

W ciągu tygodnia otrzymasz od nas informację o tym, jak Ci poszło oraz – miejmy nadzieję – propozycję pracy.