Laureatki i laureaci

Poniżej prezentujemy listę laureatów pierwszej edycji konkursu “25 under 25”. Szczegółowe informacje finalistach i ich osiągnięciach są dostępne w artykule magazynu Forbes – współorganizatora konkursu. Zachęcamy również do zapoznania się z wywiadem Marcina Purty na temat przyszłości pracy młodych ludzi.

KATEGORIA: BIZNES

 • Olga Grudniak

  Olga jest prezesem i współzałożycielką Biolumo, w którym pracuje nad wprowadzeniem na rynek urządzenia diagnostycznego dla lekarzy pierwszego kontaktu. Urządzenie Biolumo pomaga dobrać antybiotyki na podstawie szybkiego badania, co pozwala podnieść skuteczność antybiotykoterapii i zmniejszyć odsetek nieskutecznych kuracji. Olga łączy świat nauki z biznesem, przykładając szczególną uwagę, aby cele zespołu naukowego i biznesowego spotkały się w jednym punkcie.

KATEGORIA: NOWE TECHNOLOGIE

 • Maksymilian Pachucki

  Maksymilian aktywnie działa w londyńskim środowisku start-upowym: jest związany z Gling Pay, fintechowym start-upem, który rewolucjonizuje sposób, w jaki ludzie myślą o swoich oszczędnościach. Maksymilian jest również partnerem technologicznym Vega Protocol, który obecnie buduje zdecentralizowany protokół niezależnych giełd dla instrumentów pochodnych.

KATEGORIA: DZIAŁALNOŚĆ SPOŁECZNA

 • Aleksandra Wiśniewska

  Aleksandra spędziła ostatnie miesiące w Iraku, gdzie wspierała prowadzenie obozu dla 70 tys. osób prześladowanych wojną. Wcześniej ryzykowała życie, zabezpieczając łodzie uchodźców na Morzu Egejskim, prowadziła schroniska dla kobiet i dzieci w Grecji, pracowała w obozie dla uchodźców we Francji oraz w zespołach ONZ w Turcji i Jordanii. Od 2014 roku jest również członkinią rady nadzorczej

KATEGORIA: NAUKA

 • Agata Majewska

  Agata jest młodym medykiem i ekspertką z zakresu cukrzycy ciążowej. Propaguje zastosowanie nowych technologii w medycynie. Jest pomysłodawczynią aplikacji mobilnej, która ma ułatwić dokumentację medyczną i prowadzenie pacjentki w czasie ciąży. Aplikacja będzie oparta na inteligentnym systemie, który po wprowadzeniu wyników badań, interpretuje je, sugeruje zalecenia lekarza i przypomina o obowiązkowych badaniach. Pomysł ten znacznie ułatwi życie kobietom bez łatwego dostępu do opieki lekarskiej podczas ciąży.

KATEGORIA: WSPIERANIE RÓŻNORODNOŚCI

 • Kamila Stachowiak

  Kamila zapoczątkowała kampanię społeczną „Niewidzialni niewidomi”, która pomaga młodzieży zrozumieć sytuacje osób niewidomych i uczy jak można takim osobom pomóc. W ramach tego projektu Kamila zorganizowała prawie 30 warsztatów dla ponad pół tysiąca osób, skutecznie burząc bariery komunikacyjne i wspierając asymilację społeczną. Jednocześnie – jako wieloletnia mentorka i ambasadorka olimpiady Zwolnieni z Teorii – inspiruje młodych do społecznego działania.